Działania szkoły/nauczycieli podczas występowania kryzysu sytuacyjnego

fot. pixabay
fot. pixabay

Od kilkunastu tygodni jesteśmy świadkami, jak mieszkańcy w kolejnych krajach na całym świecie podejmują nierówną walkę z wirusem COVID – 19. W wielu z nich zamknięte są placówki oświatowe. Polskie szkoły i przedszkola powinny mieć opracowane i wdrożone procedury postępowania w sytuacjach kryzysowych. Taka sytuacja wymaga adekwatnego i świadomego postępowania. W obecnym czasie uczniowie kontaktując się z nauczycielami będą potrzebowali kogoś, kto ich wysłucha oraz przyzna, że sytuacja nie jest łatwa i strach wobec aktualnych wydarzeń jest czymś zupełnie normalnym.

Dlatego szczególnie polecamy Państwu wykład Katarzyny „Ciszewskiej Zasady prowadzenia interwencji kryzysowej na terenie szkół i placówek”. Oprócz informacji, w jaki sposób warto przygotować i zmodyfikować obowiązujące w szkołach procedury, znajdziemy informacje jak rozmawiać z osobami, które szczególnie teraz potrzebują kontaktu z dorosłym potrafiącym dać poczucie bezpieczeństwa.

Film dostępny jest na kanale YouTube Ośrodka Rozwoju Edukacji

Zasady prowadzenia interwencji kryzysowej na terenie szkół i placówek

Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2020