Z programowaniem za pan brat – scenariusze zajęć

Publikacja skierowana przede wszystkim do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, informatyki oraz innych przedmiotów powstała w wyniku przeprowadzenia przez ORE konkursu „Z programowaniem za pan brat”. Nagrodzono w nim 3 zestawy scenariuszy zajęć dla uczniów szkoły podstawowej, które zostały przedstawione w niniejszym opracowaniu. Mogą one posłużyć jako gotowe konspekty lub inspiracje służące realizacji podstawy programowej w zakresie kodowania, programowania i rozwijania myślenia algorytmicznego uczniów. Warto wykorzystać je na lekcjach informatyki, jednak wydaje się istotne, by najmłodsi uczniowie stykali się z tego typu zagadnieniami w różnych kontekstach, także w ramach edukacji matematycznej czy polonistycznej.

Ostatnia aktualizacja: 26 lutego 2020