Drugie spotkanie Zespołu Ekspertów Branżowych

Marzenna Habib pełniąca obowiązki Dyrektor Ośrodka Rozwoju Edukacji rozpoczyna spotkanie zespołu ekspertów branżowych

W dniach 7–8 listopada odbyło się drugie z czterech zaplanowanych spotkań Zespołu Ekspertów Branżowych I w projekcie „Tworzenie e-zasobów do kształcenia zawodowego”.

Podsumowano dotychczasową pracę dotyczącą propozycji zapisów rozdziałów koncepcji e-zasobów do kształcenia zawodowego: pierwszego –„Nowoczesne kształcenie zawodowego i efektywna praca z uczniami” oraz drugiego – „Materiały multimedialne w kształceniu zawodowym”. Zostaną one poddane konsultacji.

Omówione zostały propozycje materiałów multimedialnych do zawodów, stanowiące podstawę do prac nad załącznikiem do koncepcji – wykazem e-zasobów do realizacji w ramach projektów konkursowych.

Podczas spotkania Zespół Ekspertów Branżowych I m.in. doprecyzował definicję pojęcia e-zasobu do kształcenia zawodowego w ramach propozycji zapisów trzeciego rozdziału koncepcji „E-zasoby w kształceniu zawodowym”.

Eksperci pracowali także nad szczegółowym wykazem  e-zasobów do poszczególnych zawodów/kwalifikacji z 16 branż, opracowując do nich ogólne charakterystyki. E-zasoby zostaną tak zaprojektowane, aby mogły być wykorzystywane zarówno do samodzielnej pracy uczniów, jaki i pracy pod kierunkiem nauczyciela. Będą wspierać realizację podstawy programowej dla kształcenia zawodowego w danym zawodzie.

Ostatnia aktualizacja: 6 grudnia 2019