Festiwal Zawodów w Małopolsce

W dniach 21–23 marca odbył się Festiwal Zawodów w Krakowie. Były to największe targi edukacyjne w Małopolsce.

Ponad 140 interaktywnych stoisk, prezentacje ok. 80 szkół branżowych i techników z całej Małopolski, a do tego porady, konsultacje i ciekawe pokazy – takie atrakcje czekały na tych, którzy wybrali się na tegoroczny Festiwal Zawodów. Jego organizatorem jak co roku było województwo małopolskie. Zaproszenie skierowano przede wszystkim do uczniów, którzy w tym roku stają przed wyborem szkoły średniej.

Podczas Festiwalu oprócz szkół swoją ofertę prezentowały także służby mundurowe: policja, wojsko, straż pożarna, straż graniczna oraz straż miejska. Z zaproszenia skorzystali również przedstawiciele szkół z Francji, Niemiec, Słowacji, Ukrainy i Węgier. Odwiedzający targi mogli porozmawiać z przedstawicielami zaprzyjaźnionych krajów, poznać specyfikę kształcenia oraz ich ofertę dydaktyczną. Ważnym punktem Festiwalu była możliwość skorzystania z porad doradców zawodowych, którzy pomagali ocenić indywidualne predyspozycje uczniów oraz wskazywali im najlepszą ścieżkę edukacyjno-zawodową.

Podczas Festiwalu Zawodów odbył się Małopolski Kongres Zawodowy. Spotkanie było poświęcone omówieniu najważniejszych zmian w systemie kształcenia zawodowego, a także przedstawieniu sytuacji szkolnictwa branżowego i technicznego w regionie. Kongres zgromadził nauczycieli, dyrektorów szkół, doradców zawodowych, a także lokalnych przedsiębiorców.

Festiwal odbył się w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym Hali EXPO Kraków.

Więcej informacji na temat Festiwalu na stronie organizatora.

Ostatnia aktualizacja: 27 marca 2019