Polska Nagroda Inteligentnego Rozwoju dla Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie

Wicedyrektor ORE Bożena Mayer-Gawron z Polską Nagrodą Inteligentnego Rozwoju 2018

19 października 2018 r. w Uniejowie odbyło się wręczenie Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018, pod patronatem Prezes Urzędu Patentowego RP, dr Alicji Adamczak. Laureatami tego prestiżowego wyróżnienia były podmioty, które w swej pracy wykazały się nieustannym ukierunkowaniem na przyszłość, stanowiącym podstawę zrównoważonego rozwoju gospodarczego kraju. Laureatem nagrody w kategorii Innowacje w edukacji został Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie za projekt „Efektywne doradztwo edukacyjno-zawodowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych”. Nagrodę przyjęła Wicedyrektor ORE Bożena Mayer-Gawron.

Podczas Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0, z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, odbyła się premiera wynalazku autorstwa prof. Ignacego Mościckiego, Prezydenta RP. To maszyna do oczyszczania powietrza wewnątrz budynku, pierwsza na świecie z funkcją oczyszczania powietrza ze smogu. Wynalazek z 1932 roku prezydent Mościcki opracował w swoim podręcznym laboratorium na Zamku Królewskim, a inspiracją była choroba oddechowa marszałka Piłsudskiego. Rekonstrukcji wynalazku, na zlecenie Urzędu Patentowego RP, podjęło się Centrum Inteligentnego Rozwoju – organizator Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju 3.0 Uniejów 2018. Partnerem technologicznym został Zakład Budowy Maszyn OSSA.

Wicedyrektor ORE Bożena Mayer-Gawron odbiera Polską Nagrodę Inteligentnego Rozwoju 2018 z rąk Damiana Barana, dyrektora Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju
Gala wręczenia Polskiej Nagrody Inteligentnego Rozwoju 2018
Polska premiera rekonstrukcji wynalazku Prezydenta Mościckiego z 1932 roku dr Alicja Adamczak, prezes Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej
Polska premiera rekonstrukcji wynalazku Prezydenta Mościckiego z 1932 roku Damian Baran, dyrektor Międzynarodowego Forum Inteligentnego Rozwoju i Jan Ossa, właściciel Zakładu Budowy Maszyn OSSA