W dniach 5–7 oraz 17–19 czerwca 2018 r. odbyły się dwa spotkania poświęcone zagadnieniom związanym z realizacją projektu „Tworzenie programów nauczania”. W pierwszym wzięły udział osoby związane z wychowaniem przedszkolnym oraz edukacją w szkole podstawowej, natomiast drugie skierowane było do osób zainteresowanych edukacją w szkole ponadpodstawowej.
Obydwa spotkania, które odbywały się w hotelu Kuźnia Napoleońska w Paprotni k. Niepokalanowa, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wzięło w nich udział ponad 320 uczestników.
Program „Inspiratorium” obejmował wykłady, warsztaty i panele dyskusyjne. Ich celem było zapoznanie uczestników z zasadami tworzenia innowacyjnych programów nauczania, które kładą nacisk na rozwijanie umiejętności, postaw i kompetencji kluczowych niezbędnych do poruszania się na rynku pracy.
Wykłady dotyczące kompetencji kluczowych, kreatywności, pracy metodą dramy czy specjalnych potrzeb edukacyjnych prowadzili prelegenci z entuzjastycznym i kreatywnym podejściem do edukacji oraz dużym doświadczeniem w zakresie proponowanej tematyki.
Materiały ze spotkania
- Systemy edukacyjne w Europie i najnowsze tendencje w edukacji. Dr hab. Jan Fazlagić, prof. nadzw. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
- Kompetencje kluczowe w uczeniu się przez całe życie w świetle współczesnego rynku pracy. Agnieszka Herma
- Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w szkole ponadpodstawowej. Barbara Skałbania, prof. UJK w Kielcach
- Kreatywność w szkole. Dr hab. Jan Fazlagić. Prof. nadzw. Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
- Uczeń ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w przedszkolu i szkole. Barbara Skałbania