Już po raz drugi Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju organizuje akcję edukacyjną „Lekcja
o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość” skierowaną do nauczycieli i uczniów szkół ponadpodstawowych z pięciu wschodnich województw Polski. Biorąc udział w lekcji, młodzież dowie się nie tylko jak założyć własny start-up, lecz także gdzie szukać wsparcia w realizacji pomysłów biznesowych i jak skorzystać z oferty platform startowych. Dodatkowo szkoły i nauczyciele, którzy przystąpią do akcji będą mogli wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami.
„Lekcja o Funduszach Europejskich. Przedsiębiorczość II” to inicjatywa, dzięki której uczniowie dowiedzą się o możliwościach, jakie dają Fundusze Europejskie. Nauczyciele otrzymają komplet materiałów dydaktycznych, niezbędnych do przeprowadzenia zajęć. Lekcje nie będą jednak standardowe: uczniowie otrzymają komiksy zaprojektowane specjalnie na potrzeby akcji oraz obejrzą film animowany i wywiad z ambasadorem projektu – Piotrem Psyllosem, który będąc jeszcze w technikum, rozpoczął prace nad założeniem własnego start-upu. Podczas zajęć zorganizowany zostanie konkurs dla uczniów, którego zwycięzcy otrzymają bony podarunkowe. Niekonwencjonalna forma zajęć ma przekonać młodych ludzi, że warto marzyć o własnym biznesie i wcielać marzenia
w życie, a młody wiek czy miejsce zamieszkania nie muszą być przeszkodą. Stają się wręcz atutem, na drodze rozwoju własnej przedsiębiorczości.
Udział w akcji i wszystkie materiały dydaktyczne potrzebne do przeprowadzenia lekcji są bezpłatne. Szkoły otrzymają też niezbędne wsparcie w procesie prowadzenia lekcji, a na koniec – szansę na zdobycie cennych nagród, np. tablic interaktywnych.
Jak podkreślają Organizatorzy, zainteresowanie projektem jest bardzo duże, ale dzięki jego skali (zakłada się udział min. 500 klas z pięciu województw Polski Wschodniej) – wciąż są wolne miejsca i można jeszcze dołączyć do akcji.
Rekrutacja szkół ponadpodstawowych z terenu województw warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego trwa do 14 marca 2018 r. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.