I Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców

21 kwietnia br. w Sali Kolumnowej Sejmu RP odbyła I Ogólnopolska Konferencja Rad Rodziców, której organizatorami byli: Fundacja „Rodzice Szkole”, Minister Edukacji Narodowej i Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość. Wzięli w niej udział przedstawiciele ponad 200 rad rodziców z: przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z wszystkich rejonów Polski reprezentujący małe gminy, średnie miasta i wielkie wojewódzkie metropolie.

Uczestnikami konferencji byli również Kuratorzy Oświaty, reprezentanci  samorządów terytorialnych i instytucji oświatowych (m. in. Ośrodka Rozwoju Edukacji i Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli), a także współpracujące z Fundacją „Rodzice Szkole”, organizacje pozarządowe i dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół.

Uczestnicy spotkania przyjęli dwa dokumenty:  Stanowisko I Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców (PDF, 94,3 KB), dotyczące wzajemnych relacji rad rodziców z różnymi organami władzy publicznej oraz Deklarację w sprawie powołania Ogólnopolskiego Porozumienia Rad Rodziców (DOC, 25,0 KB).

Więcej informacji o I Ogólnopolskiej Konferencji Rad Rodziców na stronie Fundacji „Rodzice Szkole”

Ostatnia aktualizacja: 11 stycznia 2018