Komunikat nr 6 Pilotaż dla jednostek samorządu terytorialnego

Zapraszamy na spotkania konsultacyjne organizowane w ramach projektu „Wsparcie kadry jednostek samorządu terytorialnego w zarządzaniu oświatą ukierunkowanym na rozwój szkół i kompetencji kluczowych uczniów”, realizowanego przez Ośrodek Rozwoju Edukacji w partnerstwie ze Związkiem Miast Polskich. Prosimy o uważne przeczytanie poniższych informacji, pomogą one Państwu lepiej przygotować się do spotkań konsultacyjnych.

Celem spotkań konsultacyjnych jest praca zespołów reprezentujących poszczególne jednostki samorządu terytorialnego uczestniczące w pilotażu nad opracowaniem planu rozwoju lokalnej oświaty oraz wspomagania szkół/placówek w zakresie kształtowania kompetencji kluczowych uczniów. Prosimy o przywiezienie ze sobą przygotowywanych planów – praca nad poszczególnymi materiałami będzie bardziej efektywna, jeśli będzie się odbywać na konkretnych planach jednostek samorządu terytorialnego (JST).

W trakcie dwudniowych spotkań przedstawiciele JST korzystają ze wsparcia ekspertów/trenerów. Praca nad planami odbywa się wyłącznie w zespołach JST, dlatego ważne jest, aby uczestnicy stawili się w pełnym składzie. Eksperci/trenerzy są przez cały czas do dyspozycji uczestników spotkań, reagują na ich potrzeby, włączają się do pracy poszczególnych zespołów, monitorują postęp prac itp.

W poszczególnych spotkaniach uczestniczy od 10 do 13 samorządów (do 42 osób), które zadeklarowały uczestnictwo w wybranym terminie. Spotkania odbywają się
w terminach:

1. 4–5 grudnia 2017 r. (poniedziałek–wtorek)
  2. 6–7 grudnia 2017 r. (środa–czwartek)

Spotkania konsultacyjne odbywają się w tej samej lokalizacji, co szkolenia modułowe, tj.
w Warszawie w hotelu Holiday Park ul. Heroldów 1B.

Spotkania konsultacyjne kończą się wypełnieniem arkusza samooceny przez każdy zespół z JST. Celem samooceny jest określenie stanu zaawansowania prac nad planem strategicznym, zidentyfikowanie potrzeb poszczególnych zespołów, zaplanowanie dalszej pracy nad planami oraz wybór formy ewentualnego wsparcia.

Ponadto zapraszamy Państwa na szkolenie „Promocja działań oświatowych na terenie gminy/miasta/powiatu, czyli sztuka budowania wizerunku zaufania i kompetencji – poziom podstawowy” w terminie 13–14 grudnia 2017 r.
Rekrutacja na szkolenie odbywa się za pośrednictwem strony ORE/podstrona projektu (rekrutacja już się rozpoczęła). Co ważne, szkolenie odbywa się w innej lokalizacji niż szkolenia i spotkania konsultacyjne – w Centrum Szkoleniowym ORE w Sulejówku, adres:
Sulejówek, ul. Paderewskiego 77. W ramach szkolenia zapewniamy wyżywienie
i zakwaterowanie w Centrum, ale nie zapewniamy dojazdu autokarem. Dojazd do Centrum Szkoleniowego w Sulejówku SKM- ką (Szybkie Koleje Mazowieckie z każdego warszawskiego dworca), bilet zwykły miejski na 1 i 2 strefę.

W razie przyjazdu samochodem – zapewniamy bezpłatny parking na terenie Centrum. Liczba miejsc na szkolenie ograniczona.

Termin i miejsce spotkania:

Spotkania odbędą się w dniach 4–5 grudnia i 6–7 grudnia 2017 r. w Warszawie w hotelu Holiday Park ul. Heroldów 1B, 01-991 Warszawa, tel. +48 511 49 49 49 e-mail: recepcja@hphotel.pl.

Link do strony hotelu: http://www.hphotel.pl/

Kiedy zaczynamy i kończymy:

Od godziny 9.30 – zakwaterowanie uczestników w hotelu

Rozpoczęcie zajęć szkoleniowych, o godzinie 11.30

Zakończenie modułu obiadem o godzinie 14.30

Zakwaterowanie i wyżywienie:

Podczas szkolenia zapewniamy noclegi w pokojach dwuosobowych i wyżywienie wszystkim uczestnikom oraz opiekę trenerską.

Dojazd do hotelu:

Uczestnicy, którzy przyjadą własnym transportem mają możliwość bezpłatnego zaparkowania pojazdu na hotelowym parkingu.

Osoby, które korzystają z transportu publicznego mogą dojechać we własnym zakresie komunikacją miejską. Metrem do ostatniej stacji MŁOCINY, a następnie autobusem 114
z pobliskiej pętli autobusowej i wysiąść na przystanku MUZEALNA.

Osoby, które zadeklarowały chęć skorzystania z autokaru po zakończeniu szkolenia również zostaną odwiezione z Hotelu pod Dworzec Centralny w Warszawie.

Serdecznie zapraszamy!

Zespół projektu