Cykl konferencji „Bezpieczny Internet: w domu i szkole”

Fundacja Odkrywców Innowacji i Fundacja Drabina Rozwoju zaprasza rodziców i nauczycieli na cykl bezpłatnych konferencji, poświęconych aktualnym zagadnieniom bezpiecznego korzystania z Internetu.

Celem 16 wojewódzkich konferencji jest podniesienie wiedzy i świadomości osób dorosłych za bezpieczeństwo ich dzieci w Internecie, przedstawienie aktualnych zagrożeń występujących w sieci oraz zapoznanie z najlepszymi praktykami w zakresie kreatywnego i odpowiedzialnego korzystania z Internetu przez najmłodszych internautów.

Jeżeli Twoje dziecko spędza za dużo czasu w Internecie, nie możesz go odciągnąć od gier komputerowych i tabletu, to przyjdź i dowiedz się, jakie mogą być tego konsekwencje.

Dla uczestników konferencji przewidziane są materiały dotyczące bezpiecznego Internetu, a także interaktywny, edukacyjny multibook zawierający gry fabularne dla dzieci w wieku 7 – 9 lat.

Na konferencji zostaną również wybrani Trenerzy Bezpiecznego Internetu (TBI), którzy przeprowadzą w październiku br. odpłatne szkolenia adresowane do kolejnych osób w swojej społeczności lokalnej.

Organizator:

Fundacja Odkrywców Innowacji