Wizyta delegacji z Tajlandii

12 września w Ośrodku Rozwoju Edukacji gościliśmy grupę 16 dziekanów z Tajlandii, reprezentujących Wydziały Edukacji czołowych uczelni publicznych w tym kraju. Głównym tematem rozmów był system edukacji w Polsce, z wprowadzanymi ostatnio zmianami.

Pierwszą część spotkania poprowadziła Marlena Fałkowska – wicedyrektorka ORE, przedstawiając strukturę systemu edukacji w Polsce oraz najważniejsze obszary działania Ośrodka.

W drugiej części spotkania wystąpiła Emilia Kowalczyk-Rumak – kierownik Wydziału Wspierania Doskonalenia i Zarządzania w Edukacji, prezentując zagadnienia dotyczące systemu zarządzania oświatą, doskonalenia zawodowego kadry nauczycielskiej i dyrektorskiej oraz przywództwa w edukacji.

Szczególnym zainteresowaniem gości cieszył się temat kształcenia i rozwoju zawodowego nauczycieli, system ewaluacji szkół oraz – przedstawiony na koniec spotkania – nowy portal Scholaris.

Oprac.: Katarzyna Możdżonek